Światowy Dzień Zdrowia: StartUp Europe Awards to fight COVID-19
- Europejska Fundacja na rzecz Finansowania Innowacji (FINNOVA) ogłosiła zaproszenie do składania wniosków dla podmiotów o szerokim umyśle w zakresie zapobiegania, walki z wirusami i zwalczania COVID-19.
- Zwycięzcy wezmą udział w zaproszeniach do składania wniosków w UE w wysokości do 2,5 mln euro w formie dotacji i 15 mln euro w inwestycji kapitałowej Komisji Europejskiej.
- Finnova, oficjalny partner Komisji Europejskiej, wzywa do wzięcia udziału w ogólnoeuropejskim hackathonie UE przeciwko wirusom w dniach 24–26 kwietnia.
07.04.2020 Bruksela. W Światowy Dzień Zdrowia oraz w związku z globalną pandemią wywołaną przez koronawirus, Fundacja Finnova ogłosiła zaproszenie „COVID19 StartUp Europe Awards”, aby wspierać innowacje w zakresie zapobiegania, kontroli chorób i odzyskiwania przeciwko COVID-19 oraz innym wirusom i bakteriom, jak SARS, ECOLI, LEGIONELA, MALARIA, DENGUE i inne przyszłe wirusy, które w wyniku zmian klimatu stanowią zagrożenie dla zdrowia ludzi.
COVID-19 Startup Europe Awards
Zaproszenie jest skierowane do pomysłów ze start-upów, uniwersytetów i firm. Dzięki Startup Europe Awards Accelerator zapamięta firmy w dziedzinie zdrowia, wody, przemysłu rolno-spożywczego i środowiska w odniesieniu do dotacji europejskich, połączeń, prawodawstwa europejskiego, tworzenia sieci i umiędzynarodowienia. Zwycięzcy wezmą udział w zaproszeniach do składania wniosków z Unii Europejskiej, wybierając maksymalnie 2,5 miliona euro w formie dotacji i 15 milionów euro w postaci inwestycji kapitałowych z UE.
„W tym roku 2020 wszystkie starania Startups Europe Awards i Fundacji Finnova będą skoncentrowane na znalezieniu funduszy na walkę z Covid-19”, powiedział Juan Manuel Revuelta, dyrektor generalny Fundacji Finnova.
Osoby zainteresowane udziałem w czwartej edycji nagrody Startup Europe Awards w celu zwalczania koronawirusa lub innych bakterii mogą przesłać nam swoje wnioski za pośrednictwem następującej formy: http://web.finnovaregio.org/?page_id=22032
Poniżej możesz przeczytać otwarte zaproszenia, które można dostosować do swoich projektów:
EUvsCrisis: 24, 25 i 26 kwietnia
Dyrekcja Generalna ds. Innowacji Komisji Europejskiej, w ścisłej współpracy z państwami członkowskimi UE, zorganizuje paneuropejski hackathon w dniach 24, 25 i 26 kwietnia. Celem jest połączenie obywateli, innowatorów, partnerów i nabywców z całej Europy w celu opracowania innowacyjnych rozwiązań w celu przezwyciężenia wyzwań związanych z koronawirusem.
Fundacja Finnova i jej program Startups Europe Awards są oficjalnymi partnerami Unii Europejskiej, a osoby zainteresowane sugestiami lub propozycjami wyzwań mogą wysłać je na adres: info@finnova.eu.
Ponadto użytkownicy zainteresowani udziałem w #EUvsCrisis mogą wysyłać swoje propozycje na ten link. https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/EUvsCrisis_challenges
Life przeciwko COVID-19: projekty do 2 milionów euro finansowane w 55%.
Wyzwania COVID-19 i ODS Organizacji Narodów Zjednoczonych podkreślają innowacyjne projekty w zakresie gospodarki wodnej i gospodarki odpadami, które umożliwiają odkażanie i zapobieganie skażeniu wirusami i bakteriami.
Otwarte wezwanie Life finansuje innowacyjne projekty środowiskowe, które pomagają zapobiegać wirusom i bakteriom. Oczekuje się propozycji multidyscyplinarnych.
Termin projektów środowiskowych upływa 16 lipca.
EIC Health Accelerator przeciwko COVID-19: projekty innowacyjnych MŚP za około 2,5 miliona euro bezzwrotne w wysokości 70% program dla MŚP zajmujących się ochroną środowiska
Zaproszenie EIC Accelerator jest częścią projektu pilotażowego Europejskiej Rady ds. Innowacji (EIC), który wspiera wiodących innowatorów, przedsiębiorców i małe firmy dzięki możliwościom finansowania i przyspieszania. Celem tego programu jest, aby innowacyjne MŚP oraz MŚP, które mają innowacyjne rozwiązania w stosunku do COVID-19, wchodziły w skład rynków europejskich. Pilotażowe projekty środowiskowe będą finansowane bezzwrotnie w wysokości do 2 milionów euro.
SKALUJ SIĘ przeciwko COVID-19. Nowe narzędzie Unii Europejskiej do inwestowania w europejskie fundusze venture capital typu Scale-up Projekty o wartości od 50 do 100 milionów euro.
Zaproszenie to jest inicjatywą Komisji Europejskiej, której celem jest finansowanie funduszy inwestycyjnych lub podmiotów finansowych, których zobowiązaniem jest inwestowanie w europejskie SCALE-UP lub innowacyjne firmy o obrotach co najmniej 1 miliona euro, lub które miały na to rundę inwestycyjną ilość. Zaproszenie nie zostało jeszcze otwarte, ale termin upływa w czerwcu.
Aplikacje będą dotyczyć zwłaszcza funduszy inwestycyjnych specjalizujących się w ochronie zdrowia oraz profilaktyce wirusów i ich eliminacji.