Projekt “Płońsk – Początek Izraela w 3D” wymiana młodzieży Polska – Izrael

Projekt “Płońsk – Początek Izraela w 3D” to działanie społeczne w zakresie propagowania edukacji nowych technologii wśród młodzieży dwóch krajów. Tematem przewodnim jest historia pierwszego premiera Izraela p. Dawida Ben Guriona, który urodził się w Polsce w mieście Płońsk. Podczas wydarzenia, które odbędzie się zdalnie pomiędzy dwoma krajami 80 młodych osób (40 z Polski i 40 z Izraela) wspólnie wysłuchają 4 wykładów o tematyce:

 • Historia Żydów w Płońsku
 • Dawid Ben Gurion
 • Początek Izraela oczami Polski
 • Płońsk w Polsce w obecnych czasach

Warsztaty dla młodzieży potrwają 4 dni (4.12 – 7.12.2020) w formie spotkań on-line zaczynających się o godz. 16 i kończących o 18. Każdy dzień podzielony zostanie na 2 etapy:

 • Wykład historyczny – 20 min.
  Webinar o historii powstania państwa Izrael i wkładzie jaki miał pierwszy premier Dawid Ben Gurion w cały proces. Jest to historia Polski i Izraela, która łączy dwa kraje i warto wspominać o tym kontekście współpracy z czasów kiedy dwa narody żyły razem w tym samym miejscu na ziemi.
 • Przerwa – 10 min.
 • Warsztaty projektowania 3D – 90 min.
  Tematem przewodnim projektów, jakie będą tworzyć uczestnicy, będzie kultura żydowska i polska. Każdy uczestnik podczas warsztatów zostanie przyuczony od podstaw do posługiwania się oprogramowaniem XXX, na którym stworzy jakiś przedmiot, budynek architektoniczny, scenę, przyrząd, symbol, element natury, który będzie sugerował jego naród i kraj. Po warsztatach będzie kilka dni na dopracowanie swoich projektów i przesłanie do prowadzących zajęcia. Każdy projekt zostanie sprawdzony odnośnie gotowości do wydruku 3D. W ramach projektu wydrukujemy każdy projekt i stworzymy z niego galerię on-line oraz przekażemy twórcą, aby mogli je zachować lub wymienić się z innymi uczestnikami projektu.

Każdy uczestnik musi przed wydarzeniem przygotować swoje stanowisko pracy polegające na wgraniu darmowego programu Fusion 360, który znajdzie pod tym linkiem: Fusion 360 Download

Link do instrukcji jak przygotować stanowisko do uczestnictwa w warsztatach 3D – Instrukcja Druk 3D Download


Wydarzenie jest poświęcone promowaniu wspólnej historii dwóch narodów i po stronie polskiej realizowane będzie na terenie Miasta Płońsk miejscu, gdzie urodził się pierwszy premier Izraela Dawid Ben Gurion. Walorem dodatnim jest element nauki z zakresu projektowania i druku 3D, który uzupełnia projekt, oferując ciekawe połączenie wiedzy z historii i nowych technologii.
Wydarzenie jest realizowane w formie zdalnej on-line z wykorzystaniem komputerów, internetu i specjalnego oprogramowania. Mile widziane są w projekcie szkoły z obydwu krajów, które będą miały okazję nawiązać współpracę w zakresie edukacji i wspólnych działań.

Jest to pierwsza tego rodzaju inicjatywa realizowana przez Fundację, która będzie kontynuowana w kolejnych krajach i grupach młodzieży od przedszkola po szkoły średnie. Zajęcia prowadzone w języku polskim, angielskim i rosyjskim pozwalają szerzyć wiedzę w zakresie nowych technologii w wielu krajach świata, wprowadzając pozytywne zmiany w społeczeństwach.

Projekt ma zasięg międzynarodowy, angażując 2 krajami Polska i Izrael. Organizatorzy wydarzenia to: Fundacja Pracy Narodów (Fundacja MARS) przy wsparciu finansowym pozyskanym z Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Partnerów: Ambasada Izraela w Warszawie i Urząd Miasta Płońsk.
Partnerzy Technologiczni: Autodesk Fusion 360, Google Apps, FreshMail i Omni3D

X
0
YOUR CART
 • No products in the cart.