“Płońsk – Początek Izraela w 3D” wymiana młodzieży Polska – Izrael

0%
0zł Raised of 0zł Goal
Donate Now
Projekt “Płońsk – Początek Izraela w 3D” to działanie edukacyjne w zakresie propagowania nowych technologii i budowania dobrych relacji między dwoma narodami. Przewidziano 2 tematy przewodnie, które wspólnie tworzyły cykl edukacyjnych warsztatów z zakresu projektowania i druku 3D oraz zajęć o historii miasta Płońsk gdzie urodził się pierwszy premier Izraela p. Dawida Ben Guriona. Podczas wydarzenia, które odbyło się zdalnie pomiędzy dwoma krajami, wzięło udział 62 młode osoby. Wzięli udział w 4 spotkaniach podzielonych na 2 etapy (wykład i warsztaty), które można podejrzeć pod linkami: Wykład historyczny – 20 min.
Webinar o historii powstania państwa Izrael i wkładzie jaki miał pierwszy premier Dawid Ben Gurion w cały proces. Jest to historia Polski i Izraela, która łączy dwa kraje i warto wspominać o tym kontekście współpracy z czasów kiedy dwa narody żyły razem w tym samym miejscu na ziemi.

Warsztaty projektowania 3D – 90 min.
Tematem przewodnim projektów, jakie będą tworzyć uczestnicy, będzie kultura żydowska i polska. Każdy uczestnik podczas warsztatów zostanie przyuczony od podstaw do posługiwania się oprogramowaniem XXX, na którym stworzy jakiś przedmiot, budynek architektoniczny, scenę, przyrząd, symbol, element natury, który będzie sugerował jego naród i kraj. Po warsztatach będzie kilka dni na dopracowanie swoich projektów i przesłanie do prowadzących zajęcia. Każdy projekt zostanie sprawdzony odnośnie gotowości do wydruku 3D. W ramach projektu wydrukujemy każdy projekt i stworzymy z niego galerię on-line oraz przekażemy twórcą, aby mogli je zachować lub wymienić się z innymi uczestnikami projektu.

Warsztaty odbyły się na darmowym oprogramowaniu Fusion 360, które można ściągnąć pod tym linkiem: Fusion 360 Download

Działanie zrealizowane w ramach zadania publicznego współfinansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej 
X
0
YOUR CART
  • No products in the cart.